Muzyka poważna

Muzyka poważna to druga odsłona mojej muzycznej pasji i pracy.
To zupełnie inny wymiar, w którym jako twórca nie muszę poddawać się żadnym ograniczeniom i wpasowywać w miłościwie panujące kanony rynku muzycznego. Jako absolwent Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie, a teraz i wykładowca, miałem zaszczyt obcować z największymi Polskimi żyjącymi kompozytorami i instrumentalistami, od których wiedzę, warsztat i wrażliwość muzyczną starałem się skraść na wszelkie sposoby.

Orkiestra symfoniczna to mój ulubiony skład wykonawczy – ogromna paleta barwy, szereg planów dźwiękowych, którym niekiedy sprzyjają zabiegi topofoniczne i aleatoryczne. Jako realizator dźwięku zacząłem postrzegać orkiestrę jako pełnie pasma częstotliwości, a instrumentację jako świadomą ingerencję w jego przebieg w czasie.
Aranżacja i opracowania instrumentalne, to podstawa mojej pracy, takich zamówień wykonuje się teraz najwięcej. Współpracowałem z wieloma orkiestrami m.in: Filharmonią Gorzowską, Filharmonią Szczecińską, Filharmonią Słoweńską, Mexico Symphony Orchestra czy Orkiestrą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, przelewając energię i beztroskę popularnej muzyki rozrywkowej na brzmienia instrumentów orkiestrowych.

WYKONANIA

POSŁUCHAJ WIĘCEJ